Una experiència de Missió Metròpolis a Barcelona

Hem viscut una Missió pels carrers de Barcelona! És de tots conegut que el Dicasteri per a la Nova Evangelització ha escollit Barcelona i altres 11 ciutats europees per fer Missió. El Sant Pare i el nostre Bisbe ens ho han demanat: ara ens ha tocat a nosaltres llençar-nos a la Missió i portar l’Evangeli [...]

Hem viscut una Missió pels carrers de Barcelona!

És de tots conegut que el Dicasteri per a la Nova Evangelització ha escollit Barcelona i altres 11 ciutats europees per fer Missió. El Sant Pare i el nostre Bisbe ens ho han demanat: ara ens ha tocat a nosaltres llençar-nos a la Missió i portar l’Evangeli als joves de Barcelona que no el coneixen. L’Esperit Sant ja ens ho va bufar a l’orella fa un parell d’anys, quan la nostra parròquia va participar a la primera Missió pel carrer. Enguany, hem tornat a sortir perquè Barcelona té set de Déu!

El dissabte 14 d’abril, gràcies a Déu, hem viscut una experiència extraordinària, una Marató-Missió: 14 hores “corrent” sense parar cap a l’única meta de la nostra vida, conèixer i estimar Jesucrist! Van estar 10 hores de formació que culminaren amb 4 hores d’Adoració Eucarística i Missió pels carrers del nostre barri.

El Sr. Cardenal Arquebisbe de la nostra diòcesi, es va fer present a les 8 del vespre per fer l’enviament dels missioners. Després de resar una bona estona amb nosaltres, ens va exhortar a la Missió a partir de l’Evangeli de la pesca miraculosa. Tot seguit, es van anar formant parelles que, amb la benedicció amb el Santíssim -parella per parella-, van sortir als carrers dels voltants de la nostra parròquia per anunciar Crist ressuscitat i convidar a apropar-se a la nostra església on hi havia un bon ambient de pregària, acompanyats dels germanets i germanetes de l’Anyell. Tot i que a estones plovia, el Senyor es va servir dels missioners per animar -a joves i no tant joves- a entrar i apropar-se a pregar davant del Santíssim, i alguns d’ells es decidiren a confessar-se o conversar una estona amb algun dels mossens que els estaven esperant a l’església.

Fins i tot, el Sr. Cardenal va piular pel seu Twitter: “He enviat uns joves a anunciar la Bona Nova de la resurrecció de Jesús pels carrers de la ciutat. Això també és Missió Metròpolis!”

Tots vam constatar que tenim a les nostres mans un gran tresor, un gran regal que Déu ens ha donat: la Fe, però, de vegades ens trobem amb dubtes, i és per això que es van tractar qüestions molt importants sobre el sentit de la Missa, la ciència i la Fe, els escàndols de l’Església o les noves formes d’enfocar la vida. Afrontant aquest desconeixement vam superar les dificultats que tenim a l’hora de donar a conèixer l’Amor de Jesucrist i l’Església, la nostra Mare.

Encara que mai podrem saber-ho tot, vam experimentar que l’Esperit Sant està amb nosaltres i que Ell és el que veritablement comunica l’Amor de Déu als cors!

Un grup de més de 50 joves ens vam atrevir a coÌrrer aquesta marató… a comprovar els nostres arguments, a mesurar la nostra resisteÌ€ncia i a aprofundir en la nostra Fe.

TOT… SOBRE DÉU i l’ESGLÉSIA

durant 14 hores el 14 d’abril, amb aquest horari:

10h Cumplir o participar?  /amb Missa/

11.30h Àrea de descans

12h Cretins o cristians?  /fe sense raó?/

14h Àrea de servei /dinar/

15h Escàndals a l’Església?  /amb cafè/

16.30h Efectivitat o afectivitat? /tot s’hi val?/

18.15h Àrea de descans

18.30h New Age o Esperit Sant? /narcisisme espiritual?/  

19.45h Trobada amb Jesús /Exposició del Santíssim/

I els més valents… ¡LA MISSIÓ!

20h Enviament a la Missió + Confessions

22h Obrírem NOTEMO

24h Benedicció /amb el Santíssim

fins a la 01.00h Testimonis i experiències

Vam ser molts els joves que es vam unir a aquesta experieÌ€ncia uÌnica,

a la que una vegada més vam gaudir del goig de saber que no estem sols!

Agraïm a tots -joves i no tan joves- la vostra acció i la vostra pregària!

Parròquia Mare de Déu de la Medalla Miraculosa

C/ Consell de Cent 110-118

08015-Barcelona

maratonmetropolis.blogspot.com.es

www.medallamiraculosa.org

www.notemo.es

T'ha interessat aquest contingut? Subscriu-te al nostre butlletí electrònic. Cada setmana, l'actualitat de l'Església diocesana al teu correu.

T'interessarà ...