Confirmacions a la Mare de Déu de la Medalla Miraculosa

El diumenge 17 de juny, a les 12.30 h, començava la celebració de l’Eucaristia presidida pel cardenal arquebisbe de Barcelona, Mons. Lluís Martínez Sistach, en la qual va administrar el sagrament de la Confirmació. Els confirmands eren onze: vuit de la nostra parròquia (cinc de la catequesi de confirmació, un de la catequesi especial “Amics [...]

El diumenge 17 de juny, a les 12.30 h, començava la celebració de l’Eucaristia presidida pel cardenal arquebisbe de Barcelona, Mons. Lluís Martínez Sistach, en la qual va administrar el sagrament de la Confirmació.

Els confirmands eren onze: vuit de la nostra parròquia (cinc de la catequesi de confirmació, un de la catequesi especial “Amics d’Ariadna” i dues persones adultes), dos joves de la Pastoral del Sord i un de la Parròquia Mare de Déu del Roser .

En la seva homilia Mons Martínez Sistach va comparar les vides dels cristians compromesos (confirmats) amb una espelma que com més s’encén més il·lumina la resta alhora que es gasta més. Però, si per no gastar no s’encengués no donaria llum, no serviria per res.

Al final de la celebració, el Sr. Cardenal Arquebisbe va comunicar a la comunitat parroquial de la Mare de Déu de la Medalla Miraculosa una notícia: havia nomenat Mn. Enric Ribas, encara vicari de la nostra parròquia, rector de Santa Teresa de l’Infant Jesús de Barcelona.

Després, com ens és habitual, baixàrem a compartir un temps de fraternitat als locals parroquials.

T'ha interessat aquest contingut? Subscriu-te al nostre butlletí electrònic. Cada setmana, l'actualitat de l'Església diocesana al teu correu.

T'interessarà ...